AUREA VERUM > Euro monetos > 2 EUR monetos > Ispanijos 2 EUR moneta, 2018 Santiago de Compostela

Ispanijos 2 EUR moneta, 2018 Santiago de Compostela

Kainos (yra sandėlyje)

  • Supirkimas:-
  • Pardavimas: 7.70 EUR

Specifikacija

Prekės kodas: BES218
Nominalas: 2 EUR
Bendroji masė: 8.50 g.
Išmatavimai: 25.75 x 2.2 mm
Tiražas: 298 000 vnt
Išleidimo metai: 2018
Kilmės šalis: Ispanija

Detali informacija

Kartą per metus kiekviena euro zonos šalis gali išleisti 2 EUR proginę monetą. Šių monetų ypatybės ir viena pusė yra tokios pat kaip ir įprastų 2 EUR monetų. Jos skiriasi tik nacionalinės pusės proginiu dizainu. Visos proginės EUR monetos yra teisėtos mokėjimo priemonės visoje euro zonoje.

Moneta skirta UNESCO pasaulio kultūros ir gamtos paveldo vietovei – Santiago de Compostela katedrai (XI–XIII a.) ir žymiajai Apaštalo Jokūbo skulptūrai. Manoma, kad šioje katedroje yra palaidotas Apaštalas Jokūbas, todėl pats Santiago de Compostela miestas ir joje esanti katedra yra galutinis Šv. Jokūbo kelio - katalikų piligriminio kelio taškas. Šis kelias žinomas jau virš 1000 metų. Pirmieji Apaštalo Jokūbo kelio piligrimai buvo paminėti jau XI amžiaus metraščiuose.

Monetos averse vaizduojama Šv. Jokūbo statula esanti Santijago de Compostela katedroje. Monetos kairėje pusėje iškaltas šalies pavadinimas ESPANA, taip pat nukaldinimo metai 2018 ir Fábrica Nacional de Moneda y Timbre kalyklos ženklas.

Daugiau informacijos apie 2 EUR progines monetas galite rasti Europos Centrinio banko svetainėje.

Rekomendacijos

Tinka  kolekcionavimui, dovanojimui.

 
Bendrosios rekomendacijos dėl aukso ir sidabro priežiūros ir saugojimo pateikiamos šiame dokumente (PDF formatu):
   

Susijusios ir panašios prekės Paletė "Volterra de Luxe", 3x35  monetų iki ø 26 mm (2 EUR) "Presso" albumas 2 EUR monetoms